Policie původně českého muže zákona podezřívala z trestného činu ublížení na zdraví, ale během vyšetřování i díky dvěma očitým náhodným svědkům kriminalisté usoudili, že šlo nakonec o vraždu. Co za překvapivým jednáním strážníka zřejmě stálo, to už pražská mordparta s největší pravděpodobností ví.

Konflikt se týkal parkování

Svou roli určitě sehrál alkohol, který později naměřili strážníkovi v krvi. Konflikt však začal zcela nevinně. Američan, který byl zaměstnancem firmy, jež v Německu pracovala pro ministerstvo obrany USA a v ČR pobýval jen soukromě, se zřejmě snažil ve středu ráno ve Vysočanech zaparkovat.

Jeho počínání se ale s největší pravděpodobností nelíbilo kolemjdoucímu strážníkovi, který však v tu chvíli nebyl ve službě a ani v uniformě. Oba muži se pak spolu začali hádat.

Čtěte také
Opilý strážník ubodal u Sazka Arény Američana

"Šlo o konflikt pouze dvou mužů, který měl dvě fáze. Nejprve ten Američan napadl toho strážníka a pak s určitým časovým odstupem napadl strážník Američana. Právě proto je to překvalifikováno na vraždu. Není pravda, že by útočnou zbraní byla nějaká rybička, šlo o docela masivní zavírací nůž s velmi silnou a pevnou čepelí,“ řekl ve čtvrtek Právu zástupce šéfa pražské mordparty Petr Rašpl.

Kriminalisté chtějí poslat obviněného do vazby a svůj návrh již poslali na státní zastupitelství. "Navrhujeme vazbu z důvodu možného útěku,“ doplnil policista. Obviněnému, kterého policie zadržela přímo na místě činu, nyní hrozí za vraždu až patnáctileté vězení.