Policisté ze zásahové jednotky na místě zasahovali proti třem pachatelům, kteří se pohybovali v kradeném vozidle. Policie je označila za nebezpečné.

"Jeden z podezřelých, 24letý muž z Havířova, byl zasažen do levého boku. Na místo bylo okamžitě přivolaná lékařská pomoc, při převozu do nemocnice však vážně zraněný muž zemřel,“ řekl Klézl.

Dvaadvacetiletý bratr zastřeleného muže byl na místě zadržen, třetímu pachateli se podařilo utéct. "Okamžitě byla vyhlášena pátrací akce, ve které byl využit i policejní vrtulník, který byl v předem připraveném zásahu rovněž nasazen,“ dodal.

Kriminalisté provedli zásah kolem druhé hodiny ráno v rámci dlouhodobé akce s názvem Kvádr. Muži jsou podezřelí ze série tří desítek případů vyloupení čerpacích stanic a další trestné činnosti.

"Na případu se stále intenzivně pracuje, věc si na místě převzala Inspekce ministra vnitra k objektivnímu prošetření celé záležitosti," uzavřel Klézl.

"Vzhledem k tomu, že celé šetření případu je na počátku, bližší informace nebudeme sdělovat," uvedla mluvčí inspekce Martina Lídlová.

Další případy policejní střelby z poslední doby:
Policie při zákroku v centru Prahy postřelila dva podezřelé
Policista, který postřelil ženu v ujíždějícím autě byl obviněn
Policista střílel po zloději a zasáhl náhodného chodce
Zastřelený taxikář z Proseku jednal ve zkratu, tvrdí policie