Dokonce už jsou známá jména několika podezřelých účastníků zvrhlého večírku. Jeden z nich už absolvoval policejní výslech.

"Přiznal, že k té události skutečně došlo, ale že byl pouze pasivním účastníkem akce,“ uvedl mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec.

Podle dosavadních poznatků se brutální týrání bezbranného zvířete odehrálo v červnu 2006 před zraky asi desítky mladých lidí, včetně dívek. Policie podezírá čtveřici mladých lidí ve věku 24 a 25 let. Jeden má pocházet z Ostravy, druhý z Frýdku-Místku a další dva z okolních vesnic.

"Skutek ještě není promlčen. Prověřujeme další okolnosti,“ řekl Žurovec s tím, že událost je šetřena jako podezření z trestného činu týrání zvířat.

Čtěte také:
Opili kočku, nechali ji roztrhat psem a vše si natáčeli
Policie zná jména lidí, kteří nechali psa roztrhat opilou kočku

Video, které začátkem tohoto týdne šokovalo českou veřejnost, začíná záběry na dvojici mladíků, kteří drží kočku pod krkem a z lahve jí do tlamy lijí alkohol. Potom ji hodí na zem a pustí na ni bojového psa.

Na videu je vidět skupinu mladíků a dívek, kteří sledují, jak pes trhá bezbranné tělo. Utrpení zvířete skončí poté, co mu jeden z mladíků šlápne na hlavu a ještě jednou na bezvládnou kočku pustí psa.

:. Pes ohryzává tělo mrtvé kočky.

Kamera zachycuje i ty nejmenší detaily umírajícího zvířete, ale i obličeje některých účastníků večírku. Je tedy velmi pravděpodobné, že podnět na policii přišel od někoho, kdo video viděl a některého z účastníků poznal.

Vloni vyřešili policisté 20 z 32 případů týrání zvířat

V loňském roce od ledna do listopadu řešili policisté v Česku celkem 32 případů týrání zvířete. Z toho se kriminalistům podařilo objasnit 20 takových událostí.

Novojičínští policisté například loni v květnu obvinili devětadvacetiletého muže, který na cizí zahradě o stěnu a schodiště ubil hladkosrstého pinče. Zvíře musel veterinář později utratit. Kopací míč si zase z ježka udělal o dva roky dříve v Ostravě devatenáctiletý mladík. Zvíře málem ukopal. Když se jej strážníci ptali, proč to dělal, odpověděl, že netušil, že se to nesmí.

Za týrání zvířat přitom hrozí až roční vězení. V Česku už padl za tento trestný čin i nepodmíněný trest. Soud v Novém Jičíně loni odsoudil šedesátiletého Jaroslava Zajase ze Šenova k osmi měsícům vězení za týrání psa. Roční zvíře kopal, bil, škrtil a tahal na provaze po ulici.