Mluvčí ostravské policie Milan Klézl řekl, že autobus plný příznivců FC Bohemians dorazil do Ostravy o půl šesté večer, kdy se první poločas zápasu mezi Bohemians a FC Vítkovice chýlil ke konci.

"Autobus nepokračoval do Vítkovic na stadión, jak by se dalo předpokládat, ale zastavil u okraje vozovky nedaleko restaurace Dakota u Bělského lesa," uvedl Klézl.

Ihned po zastavení autobusu se k němu přihnal dav asi padesáti mladých lidí, příznivců fotbalového klubu Baník, kteří se v restauraci posilňovali.

"V přilehlém lesíku a na parkovišti se začali prát. Policejní hlídka, která byla na místě, okamžitě přivolala posily ze stadiónu," řekl Klézl.

Po příjezdu policistů se většina agresivních mladíků rozprchla.

Fanoušci zhlédli pouze konec zápasu

Na policejní služebně v Ostravě-Hrabůvce skončilo osm fanoušků Baníku. Jednoho z příznivců Bohemky policisté převezli na záchytku. "Ostatní byli převezeni na stadión, kde ale již viděli jen část druhého poločasu. Po ukončení zápasu je policie doprovodila za hranice města," řekl Klézl.

Z trestného činu rvačky a výtržnictví byli zatím obviněni dva lidé, a to 23letý muž z Ostravy-Dubiny a 32letý fanoušek z Prahy 10.