Soud obžalovaného zároveň vyhostil z České republiky na neurčito. Rozsudek zatím není pravomocný, odsouzený se proti němu okamžitě odvolal.

Kujawski pracoval na Ostravsku jako horník a přespával na ubytovně v Havířově, kde začal brát drogy. U soudu se hájil tím, že na něj překupníci tlačili, aby splatil dluhy a údajně mu dali do ruky i nůž, aby šel přepadnout taxikáře. To se mu v jednom případě povedlo, taxikáři v Šenově u Ostravy sebral koncem března pět a půl tisíc korun.

Taxikáře ubodal
„To ale bylo překupníkovi málo a poradil mi, ať si vyberu nějakého taxikáře z Ostravy, prý mají větší tržby,“ vypověděl obžalovaný u soudu. Proto odjel 1. dubna na ostravské vlakové nádraží, kde nasedl do taxíku Romana Karla.

Když ho odvezl do Havířova, dal mu pod nůž krk. Taxikář se ale začal bránit, a tak ho začal Kujawski bodat. Taxikář se bránil a měl pořezané ruce. Osudnou se stala až rána do hrudníku. Zraněný muž stačil ještě zavolat svým kolegům, pak ale zkolaboval a o dvě hodiny později zemřel v nemocnici.

Pokusil se o útěk
Žalobce ve své závěrečné řeči žádal, aby soud Kujawskému vyměřil výjimečný trest, podle soudkyně ale pro to nebyly splněny zákonné podmínky. Soud tedy rozhodoval v rozmezí dvanácti až patnácti let. „Nenašli jsme žádnou polehčující okolnost,“ řekla soudkyně. Navíc se Kujawski loni v červenci pokusil o útěk z ostravské vazební věznice. Se spoluvězněm přeřezal mříž, ale ostraha pokus o útěk odhalila.

Rozsudek nad Bogumilem Kujawskim si přišli vyslechnout jak kolegové zavražděného taxikáře, tak i jeho manželka, která nyní vychovává jedenáctiletého syna sama. „Na to, že zabil člověka, dostal strašně málo. Nedá se ani popsat, co nám způsobil. Raději vám ani neřeknu, co bych tomu vrahovi přála,“ řekla vdova novinářům.