Dva chlapce se mu potom podařilo vylákat na chodby volně přístupných domů, kde je zneužil k orálnímu sexuálnímu uspokojení.

Kromě toho bylo prokázáno, že začátkem srpna ukazoval vlastní pornografickou nahrávku na telefonu také skupině tří dívek ve věku od pěti do šesti let, předškolačky mu ale utekly. Přestože mezi obžalovaným a dětmi nedošlo ke klasické souloži, soudkyně jednání kvalifikovala ve dvou bodech obžaloby jako znásilnění.

Děti nemohly odporovat
„Zneužil jejich bezbrannosti. Děti neměly takové duševní a fyzické schopnosti, aby mohly odporovat,“ řekla soudkyně. Navíc podle sexuologů i orální sex může u dětí ohrozit zdravý vývoj sexuality podobně jako klasická soulož.

Gažimu hrozil trest v rozpětí od pěti do dvanácti let, soud ale přihlédl k mnoha polehčujícím okolnostem, zejména k tomu, že se ke všemu přiznal a přispěl tak k objasnění případu. „Svého činu upřímně lituje a omluvil se rodičům,“ řekla soudkyně.
Navíc byl v minulosti pouze jednou trestán, a to pro mnohem méně závažnou trestnou činnost. Rozsudek zatím není pravomocný, Roman Gaži si nechal lhůtu pro případné odvolání.