Fahrner také odmítl uvést jména lidí, kteří Škrlovou ke změně totožnosti nutili. "Je to velmi komplikované a odpověď na to není snadná. Existuje mnoho paralelních vysvětlení - velmi se bála," řekl norskému deníku.

Třiatřicetiletá žena podle něj není duševně nemocná a ke strachu měla závažný důvod. "Nikdy jsme neměli v plánu udělat něco hloupého, nikdy jsme nikoho nechtěli oklamat. To, co se stalo, bylo řešení, nouzové řešení," dodal.

Fahrner byl podle Dagbladetu zadržen norskou policií loni 18. prosince pro podezření ze zneužívání svého syna Adama. Do Norska přijel podle svých slov v létě s rodinou, která den před jeho zadržením odcestovala zpět do ČR. Fahner byl propuštěn ve středu, tedy ve stejný den, kdy se Škrlová v doprovodu policejní eskorty vrátila do Česka.

Ačkoliv se podle norské policie měl Fahrner již připravovat na návrat do České republiky, zatím sám neví, zda tak učiní. Momentálně má velký strach o svou rodinu.

Mezi třemi českými občany, kteří byli zapleteni do případu Barbory Škrlové v Norsku, byl kromě Fahrnera také manželský pár. Muž z této dvojice si na své jméno půjčil v norské metropoli automobil, jímž pak byla Škrlová odvezena z Osla na sever Norska do Tromsö.