Státní zástupce původně případ kvalifikoval jako znásilnění, neboť žena vypověděla, že byla totálně opilá a nemohla se bránit. Soud ale dospěl k názoru, že o zneužití bezbrannosti nešlo a muže uznal vinným jen z výtržnictví.

„Už dříve spolu měli poměr. Dokonce i předtím, než toho večera šli na diskotéku, spolu prokazatelně měli nějaké intimnosti,“ řekl soudce Lumír Čablík. Připustil ale, že žena, která je matkou čtyř dětí, byla v době soulože silně ovlivněna alkoholem.

„Apaticky přijímala situaci a nebránila se, protože věděla, že on si vždycky prosadil svou. Po příjezdu policie se pak vůbec nechovala jako oběť trestného činu a smála se,“ dodal soudce. Teprve později nejspíš s ohledem na ostudu, kterou utrpěla, změnila svůj postoj a svého expřítele obvinila, že jednal proti její vůli.

Trest mohl být i mírnější

O události si návštěvníci diskotéky Peach Pit povídají dodnes. Někteří přihlížející si dovádění natáčeli na mobilní telefony. „Když si toho obžalovaný všiml, odepnul si opasek a začal se jím ohánět, aby nás odehnal,“ dodal svědek.

Trest obecně prospěšných prací vysvětlil soudce tím, že obžalovaný už byl v podmínce, jinak by pravděpodobně vyvázl s mírnějším trestem. „Nelze tolerovat, aby se na veřejnosti souložilo, navíc tam došlo i napadání přihlížejících, kteří si pořizovali záběry,“ řekl soudce.