Policisté v sobotu podezřelého zadrželi v herně Fortuna v Olomouci. Byl vydán návrh na jeho vzetí do vazby," uvedla Bednarčíková.

Zavražděnou začala pohřešovat její matka, která iniciovala pátrací akci. Operační hasičů uvedl, že je v pátek o otevření bytu v Olšanech požádali policisté. U případu asistovali i záchranáři. "Náš lékař pouze konstatoval smrt ženy ve vaně a ihned z místa odešel, aby neporušil případné stopy," řekl Jan Weinberg z olomoucké záchranky.

"Motiv vraždy je v šetření," dodala Bednarčíková.

V regionu jde už o druhou letošní vraždu. Dvaašedesátiletá žena byla tento týden zavražděna v Prostějově. Podezřelým z vraždy je mladistvý, který byl zadržen. Podle některých informací jde o sedmnáctiletého vnuka ženy, který se poté pokusil o sebevraždu.

V Olomouckém kraji zemřelo loni násilnou smrtí 11 lidí. V roce 2006 zaznamenali severomoravští policisté devět vražd. V přehledu však tehdy nebyly údaje za Prostějovsko, které tehdy spadalo pod jihomoravskou policejní správu. Některé případy z loňska zůstaly dodnes neobjasněny. Patří mezi ně vražda dvou podnikatelů z Přerova a smrt bezdomovkyně na Prostějovsku.