Za útoky podle psychologů a detektivů jsou nejméně dva pachatelé. "Případ byl na konci prosince odložen. To ale neznamená, že se v případě, že by se objevily nové skutečnosti, svědectví nebo stopy, že kauzu znova neotevřeme. Pátrání po pachatelích pokračuje,“ sdělil Právu zdroj detailně seznámený s vyšetřováním.

Podle něj policisté nadále vyhodnocují došlá hlášení o podobných případech a spolupracují přes národní ústřednu Interpolu i s dalšími policejními službami cizích států, nejen v rámci Evropské unie. „Teď už musíme jen čekat,“ dodal zdroj.

Útočili homosexuální pedofil a frustrovaný heterosexuál

Teorii, že za útoky na celkem pět dětí stojí minimálně dva pachatelé, prozradila kriminalistům nejen DNA, zajištěná na místě, ale i psychologický rozbor pachatele a způsob provedení útoků na děti.

„Podle lokalit, ve kterých došlo k přepadením, času útoku a způsobu provedení byly pachatelé opravdu asi dva. Tomu by odpovídalo i to, že oběťmi jejich útoků byli jak chlapci, tak jedna dívka. Ten, co útočil na chlapce, je podle mně skutečně homosexuální pedofil, přepadení té dívky má na svědomí podle mně spíše frustrovaný heterosexuální muž,“ řekl Právu psycholog Slavomil Hubálek, který pro policii vypracoval psychologický profil útočníků.