„Po desáté hodině večer oznámil řidič jedoucí do Holešova na linku 158, že u Holešova, v části Všetuly, uviděl na poli tři telata směřující k železniční trati. Policisté, kteří okamžitě vyjeli na místo situaci prověřit, spatřili zaběhlá telata právě v okamžiku, kdy se na ně řítil rozjetý vlak.,“ informovala ve čtvrtek Květoslava Malenovská z kroměřížské policie.

Nikdo z cestujících z vlaku nebyl při nehodě zraněn, motorová jednotka vlaku však byla poškozena a pro cestující byl vypraven náhradní spoj.

„Strojvedoucí vlaku policistům sdělil, že když projížděl po železniční trati v Holešově, vedoucí kolem hlavní silnice, neměl rozsvícený vrchní reflektor, aby neoslňoval řidiče vozidel, jedoucích po silnici. Jakmile se dostal do míst, kde by již nemělo dojít k oslnění, reflektor zapnul. V tom okamžiku zahlédl v kolejišti zvíře, srážce však již nemohl zabránit,“ uvedla Malenovská.

Policisté vypátrali, že majitelem skotu je čtyřiapadesátiletý muž z Holešova. „Ten uvedl, že okolo deváté hodiny večer zjistil, že mu ze stáje utekla tři telata a vydal se je hledat, avšak neúspěšně. Dvě telata, která s vážnými zraněními srážku přežila, musel majitel utratit. Policie šetří událost jako podezření z přestupku,“ doplnila policejní mluvčí.