Matěj Juchelka letos na jaře ubodal svou vlastní babičku, když ho přistihla, jak v jejím bytě hledal peníze.

Juchelka před soudem nevypovídal. "Soud postupoval spravedlivě. Trest ale mohl být o rok kratší," uvedla advokátka odsouzeného. Mladík si ponechal lhůtu na rozmyšlenou stejně jako státní zástupkyně. "Vražda byla opravdu drastická. I v tom, že se jednalo o vlastní babičku, se kterou měl obžalovaný normální rodinné vztahy," řekla.

Do bytu babičky Ludmily H., která žila sama v paneláku, se dostal pomocí duplikátu klíče v pozdních večerních hodinách, kdy důchodkyně již spala. Byt prohledával déle než hodinu a nakonec vstoupil i do ložnice, kde nedoslýchavá žena spala. Babička se však probudila, což bylo pro ní osudné. Mladík se v amoku na ni vrhl a začal ji bodat nožem.

"Nevím, co to do mne vjelo, ale dostal jsem strach, co si pomyslí. A tak jsem ji začal bodat nožem, který ležel na stole. Ona strašně křičela a já jsem byl úplně nepříčetný, chtěl jsem to ukončit, ať už je ticho a ať se netrápí, tak jsem pořád bodal dál,“ řekl Juchelka.

Když byla žena mrtvá, pokračoval v prohledávání bytu, ve kterém však nic nenašel. Poté se převlékl do tepláků a zakrvácené věci odhodil do popelnice. Druhý den se přiznal policii. Jeho matka, dcera zavražděné, se po tragédii zhroutila a skončila v péči psychiatrů. Ironií osudu je, že mladík je synem policisty.