„Holčičce jsem dal pracovní jméno Markétka, mezitím ji v GynCentru pojmenovali po sestřičce Lenka, tak si vyberte sami, stejně se bude jmenovat jinak. Důležité je, že je zcela zdravá. Markétka se zjevně narodila v terénu a byla ošetřena jen laicky. V tuhle chvíli se už o ni starají neonatologové,“ uvedl předseda Občanského sdružení Babybox pro odložené děti - Statim Ludvík Hess.

"Je čerstvě narozená a našla se kolem půl deváté," dodal.  

Hloubětínský Babybox byl první v ČR, existuje již dva a půl roku a našlo se v něm sedm dětí. Celkem bylo v Česku tímto způsobem odloženo deset dětí. Do konce roku má být v ČR šest babyboxů, příští rok další tři.

Chlapce, který byl pohozen v igelitové tašce v popelnici v Praze 4, převezla záchranná služba do nemocnice ve čtvrtek ráno. Byl těžce podchlazený.

V sobotu už se mu dařilo lépe. Chlapec má normální teplotu, stabilní krevní tlak, dokonce už normálně močí a sám dýchá. Už nepotřebuje podporu přístrojů, ty pouze monitorují jeho životní funkce. Dítě ale nadále zůstává v inkubátoru.

Novorozeně mělo při nalezení tržnou ránu na hlavě a pohmožděniny na nohách. Informaci o novorozenci nahlásil jeho nálezce policii ve čtvrtek kolem deváté hodiny ráno, kriminalisté stále hledají matku dítěte.