Policie obdržela oznámení, že  třiatřicetiletý František Procházka, který je ze sobotní loupeže podezřelý, se v domě v úterý dopoledne pohyboval. Podle Knolové se volající představil jako známý Procházky.

Policie dům obklíčila a rozsáhlý objekt, v němž sídlí několik firem, za plného provozu prohledávala. Podle zjištění Práva objekt slouží z části také jako ubytovna. Celé jedno patro si pronajímá agentura, ve které Procházka pracoval. Policie potvrdila, že Procházka dříve v ubytovně jistou dobu bydlel. Budova slouží také k ubytování strážníků pražské městské policie.

Před půl třetí se na místo dostavila také středočeská zásahová jednotka. Tu si pražští policisté přivolali jako posilu, aby byla prohlídka rozsáhlého objektu rychlejší.

:. Slévačská ulice v Praze Hloubětíněfoto: Mapy.cz/Ondřej Lazar Krynek

Procházka podle podezření peníze odnesl v sobotu odpoledne z trezorové místnosti v několika taškách. Předal je komplici, který je v dodávce odvezl. Procházka se poté vrátil do práce. Pokud bude dopaden a usvědčen, hrozí mu až 12 let vězení.

G4C Cash Services vypsala na dopadení pachatele a nalezení peněz odměnu dva milióny eur. To je asi 52 miliónů korun.

:. František Procházka Foto: Policie ČR

Pokud se policii nepodaří získat ukradenou půlmiliardu korun zpátky, může se bezpečnostní agentura G4S Cash Services, z jejíž sídla se peníze v sobotu ztratily, dostat do velkých problémů. Podle odborníků je totiž poměrně nepravděpodobné, že by tak velkou částku kterákoliv pojišťovna společnosti proplatila.

Procházka může být i za hranicemi

Podle šéfa pražských policistů Petra Želáska se na místě akce nenašly vůbec žádné stopy k dopadení Procházky. "P očítáme i s verzí, že by mohl být za hranicemi České republiky," řekl v pořadu Impulsy Václava Moravce Želásko.

Podle něj bude na pachatele v následujících několika hodinách vydán mezinárodní zatykač.

Člen ochranky ukradl půl miliardy
Zbavit se půlmiliardy po krádeži bude pro zloděje problém
Na muže, který ukradl půl miliardy, je odměna 52 miliónů
Ochrankář měl ukrást z firmy půl miliardy v hotovosti