Uprchlíci vykopli železnou mříž a utekli v ústavním oblečení. Do intenzivního pátrání se zapojily i speciální policejní jednotky. Zatím se podařilo jednoho z pacientů dopadnout ve Slušovicích v místě jeho bydliště. Nebezpečný muž je však stále na útěku.

"Jde o 25letého muže ze Zlínska, který měří 185 cm, váží 84 kg a má krátké kudrnaté blond vlasy. Muž má na levém spánku čerstvou jizvu. Oblečen byl v ústavním, světle modrém pyžamu a přezůvkách. Muž je nebezpečný a jakýkoliv kontakt s ním může znamenat riziko. Druhý 26letý uprchlík z Vyškovska není nebezpečný," uvedla Kamila Janíčková z jihomoravské policejní správy v Brně.

Viděl je někdo?

Policie žádá občany, aby v případě, že zahlédli někoho z hledaných, volali na linku 158 a nesnažili se uprchlíky sami zadržet. Oba pacienti mohli při útěku použít taxi nebo nějaký hromadný prostředek. Policie nevylučuje, že se společně pohybují po Zlínsku.

Drama jedné rodiny

Rodinný masakr se stal před dvěma týdny na zlínském sídlišti Jižní Svahy. Podezřelý mladík měl podle policie nejprve napadnout 48letou matku, poté se s mačetou vrhnul na 51letého otce. Muž chtěl hned po činu policisty zmást a předstíral, že nebyl vůbec doma. Svědci jej ale viděli, jak skáče z okna ve třetím patře a pak se chladnokrevně vrací do domu. Matka jeho brutální útok nepřežila, otec utrpěl vážná zranění.

Muž se už v minulosti léčil na psychiatrii. U rodičů bydlel pouze chvíli, kdy si ho vzali na revers.