„Podle mě tam převládá loupežný motiv. Osobně si myslím, že vůbec nic takového, co by souviselo s panem Hušákem, tam není. Možná tam byl nějaký pokus tomu poškozenému něco vzít,“ řekl ve čtvrtek Právu Lottes zřejmý motiv, který ale policie stále ještě prověřuje. Pachatel je na útěku.

Podle dostupných informací se mohlo jednat o peníze. „Směřuje to k čistě náhodnému přepadení, kde možná motivující roznětkou bylo to auto. Jednalo se o luxusní vůz značky Bentley v hodnotě čtyři až šest miliónů korun, které tam parkovalo,“ poznamenal.

Lottes upozornil, že vyšetřování je teprve na začátku a nebude trvat den či dva. „To je na týdny až na měsíce,“ podotkl.

Policie pachatele, který pětadvacetiletého řidiče střelil zblízka čtyřikrát do hlavy a hrudi, zatím nenašla. Šéf pražské mordparty připustil, že údajný lupič musel být velmi agresivní, když počítal s tím, že přepadeného zabije.

Pachatel se podle médií zřejmě dobře maskoval. Na hlavě měl černou pletenou čepici a viditelný černý knír, takže je prý možné, že šlo jen o kamufláž a čepice i s (nalepovacím) knírem pak skončily někde v popelnici.