Před soudem spolu s ním stanuli Simon Dycha, Julius Kanči, Vlastimil Lakota, Aleš Vomela a David Vyvážil. Podle obžaloby si vytipovali podnikatele, za kterým se vydali vydávající se za policisty.

Jeden z členů měl mít na sobě policejní uniformu a vozit své "kolegy z kriminálky". Členové skupiny si rozdělili i hodnosti, Kotlár se představoval jako kapitán Janků, Dycha byl kapitán Šubrt a Vomela major Jánošík.

Pak se nic netušícímu podnikateli představili jako detektivové z kriminálky nebo z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a překvapené oběti sdělili, že podle jejich informací bude podnikatel terčem vyděračů.

Současně ale uklidňovali, že vše je pod kontrolou. Za chvíli skutečně podnikateli zazvonil telefon a mužský hlas, který patřil dalšímu komplicovi, žádal vyplacení miliónových částek, jinak hrozil fyzickou likvidací.

Žádali dvacet milónů, dostali pět

Podle žaloby si takto vybrali nejméně šest podnikatelů a požadovali po nich až 20 miliónů korun. Uspěli ale jen v jednom případě, kdy vyinkasovali pět miliónů korun.

Tohoto podnikatele totiž falešní kriminalisté přesvědčili, aby jim peníze dal, že je dovezou na místo určené vyděrači a při předání je zatknou. I s penězi pak ale samozřejmě zmizeli. Vomela a Kanči, kteří jako jediní vypovídali, shodně svou účast na vydírání popírali. Složitý případ bude pokračovat výslechy svědků.