Muž se zmocnil traktoru s rotační sekačkou na zemědělské farmě nedaleko Březné. S téměř dvěma promilemi alkoholu v krvi vjel do obce, kde ovšem nezvládl řízení a najel na schodiště jednoho z domů. Přitom srazil osmiletého chlapce z vozíku.

"Dítě utrpělo zlomeniny obou pažních kostí, levého předloktí a mnohočetná pohmoždění a oděrky," uvedla v pondělí mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková s tím, že opilec pokračoval v jízdě směrem k Horním Studénkám.

Chtěl přejet i policistu

"Před obcí se ho pokusil zastavit policista v uniformě. Řidič však na něj začal najíždět, takže byl nucen uskočit do příkopu," řekla dál mluvčí. Policista se však nevzdal, naskočil za jízdy na stupačku traktoru a otevřel dveře kabiny. Teprve poté řidič traktor zastavil u krajnice.

"Policejní rada jej ještě v sobotu obvinil z trestných činů útok na veřejného činitele, ublížení na zdraví, neposkytnutí pomoci, neoprávněné užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky," dodala Bednarčíková. Zatím muži hrozí pět let vězení.

Rodiče shání nový vozík

Rodiče zraněného chlapce havárie šokovala. Jejich syn je totiž na rukách od narození závislý. "Řidič by měl dostat co nejpřísnější trest. Uděláme vše, co bude v našich silách, aby jen tak nevyvázl," řekl ČTK chlapcův otec Čeněk Bartošek.

Pro syna shání nový invalidní vozík. Starý traktor totálně zničil. "Revizní lékař nám dnes řekl, že asi budeme muset počkat do rozhodnutí soudu. To je pro nás samozřejmě nepřijatelné. Pokud nezmění názor, budeme si muset vozík půjčit za své peníze od prodejny zdravotnických potřeb," uvedl Bartošek.