"Nic mi nebylo prokázáno, zní stručný závěr úřadu. Vše bylo zastaveno," upřesnila včera sama Jacques. Její sousedku Horovou se Právu nepodařilo kontaktovat.

Incident obou žen se odehrál letos v noci ze 7. na 8. května. "Ze správního řízení vyplynulo, že v domě bydlím deset let a mám tam velice dobré sousedské vztahy. Naopak ta paní se do domu nastěhovala teprve v únoru, bydlela tam nějakou dobu bez toho, že by o tom kdokoli věděl. Vdávala se za jednoho souseda, k němuž se přivdala asi dva týdny před jeho smrtí. Je to opravdu podivný příběh," popsala Jacques.

Její třiadvacetiletá sousedka Horová v květnu tvrdila, že ji poslankyně napadla poté, co si městské policii stěžovala, že se z bytu Jacques ozývá hluk, který ruší jejího nemocného manžela. Hovořilo se o tom, že se v bytě poslankyně tehdy konal večírek.

Přivolaní strážníci tehdy ale žádné problémy nezjistili a odjeli. Podle Horové pak Jacques zazvonila u jejích dveří, a když žena otevřela, poslankyně překročila práh a vrazila do ní. Žena jí pak šťouchanec měla vrátit.

:. Sousedka Kateřiny Jacques Naděžda Horová. FOTO: PRÁVO/Lukáš Táborský

Poslankyně o sousedce: soustavně mě terorizuje

Jacques ale takový popis událostí odmítla s tím, že její sousedka lže. "Dělá mi nepřetržité problémy, terorizuje mě, stále na mě zvoní, bouchá a posílá policii. Přitom zcela bezdůvodně, já žádné večírky nedělám," řekla po údajném konfliktu Právu poslankyně.

Takové pošpinění v médiích je podle ní nepříjemné a může se to prý stát každému. "Já třeba půjdu a vymyslím si o jiném člověku, že jí psy. A on se bude muset v médiích očišťovat, že to tak není," dodala Jacques, která rovněž podala na sousedku kvůli jejímu chování stížnost k městskému úřadu. Výsledek tohoto řízení zatím není znám.