První auto shořelo kolem půlnoci na ulici Novodvorské. "Byla poškozena přední část vozidla a část interiéru," uvedla krajská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Po zánovním renaultu přišel na řadu i Seat Toledo. Řidič taxislužby si na Černé cestě ve Frýdku-Místku do automobilu vzal zákazníka. Když pak vystoupil z vozu, aby si něco vzal z kufru, muž jej nejprve zpacifikoval. Potom polil a podpálil i tento automobil.

Taxikář byl při útoku lehce zraněn a je v pracovní neschopnosti. Majitel taxislužby se v pátek odmítl vyjadřovat. "Policie mi to zakázala, protože případ se vyšetřuje. Počkáme si na výsledky," konstatoval Šupálek. Pouze dodal, že šlo o první útok, se kterým se jeho firma setkala. Policie v současné době připravuje oficiální informace k události.

Útok na kolegu většinu taxikářů z Frýdku-Místku šokoval. "Nechápu, že je někdo něčeho podobného schopen kvůli těm pár šupům, za které jezdíme," řekl jeden z taxikářů, který popírá, že by útok mohl být vyvrcholením konkurenčního napětí. "Před deseti lety, když jsme začínali, mezi námi bylo pár konfliktů. Ale časem se to urovnalo a byl klid. To, co se teď stalo, mne proto úplně šokovalo," dodal taxikář.