V 6:58 na linku 155 volalo několik lidí, že je probudil výbuch plynu. Záchranka na místo dorazila za čtyři minuty. K úniku plynu došlo pravděpodobně v důsledku výkopových prací před domem, kde dělníci stavební firmy, provádějící rekonstrukci plynovodu, odstraňovali betonový překlad v chodníku.

Plyn se poté dostal pod základy domu až na WC, kde po rozsvícení světla explodoval. "Jelikož se jednalo o explozivní hoření nedošlo k závažnějším škodám na majetku," sdělil vyšetřovatel Königsmark s tím, že přesnou příčinu určí až výsledky šetření.

 "Lékař musel čtyřiašedesátiletému muži ošetřit závažné popáleniny druhého až třetího stupně na třiceti procentech těla," sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy Marek Uhlíř. Zraněný muž byl poté převezen na popáleninovou kliniku nemocnice na Vinohradech. Život majitele domku ohrožoval podle Uhlíře rychle se rozvíjející popáleninový šok.

Mluvčí Pražské plynárenské Dagmar Hartmanová odpoledne ČTK sdělila, že objekt je odvětráván a situace je už plně pod kontrolou. Plyn unikl zejména z přípojky, o něco méně i za hlavním uzávěrem. V ulici se provádí rekonstrukce nízkotlakého plynovodu a přípojek.