Po příjezdu lékař zjistil, že se jedná o pacientku, která s těmito obtížemi byla již několikrát hospitalizována a opětovně podepisuje negativní revers a odchází z gynekologie pro stejné obtíže. Jednalo se o zdravotní stav, který nijak neohrožoval matku ani dítě. Výzva by se tedy dala hodnotit jako zneužití posádky rychlé lékařské pomoci.

Cigaretový kouř do obličeje

Při vyšetřování pacientky byli záchranáři opakovaně slovně napadáni příbuznými pacientky a jejím druhem. Druh ženy foukal zblízka lékaři, který ženu vyšetřoval, kouř do obličeje.

"Když byl lékařem požádán, aby toho nechal, znovu jej slovně napadal. Zhruba patnáctičlenné příbuzenstvo obklopilo sanitku s pacientkou a posádkou. Někteří vnikli dovnitř sanitního vozu a znemožňovali práci zdravotní sestře," řekla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Rychlý odjezd z místa

Podle slov lékaře, který byl na místě, se celá posádka snažila urychlit práci a transportovat pacientku co nejrychleji z místa zásahu.

,,Čekali jsme, že nás každou chvíli začnou napadat i fyzicky, celá skupinka nás obstoupila, někteří se na nás tlačili a pokřikovali na nás. Když jsme vyvedli některé z nich pryč ze sanitního vozu, protože tam neměli co dělat, snažili jsme se co nejrychleji odjet," dodal ještě lékař.

Zmizelý telefon

Ve chvíli kdy posádka z místa zásahu odjela, zdravotní sestra zjistila, že nemá služební mobilní telefon, který předtím měla v kapse výjezdové uniformy a který jí pravděpodobně někdo z přihlížejících vzal.

"Přes operační středisko, se posádka snažila na telefon dovolat, ten byl však už vypnutý. Když jsme volali zpět rodině pacientky, všechno bylo popřeno," doplnila Janečková.

"Bohužel se s podobným jednáním naši záchranáři nesetkávají ojediněle. V situaci, ve které někomu jedeme pomoci, je taková odezva okolí vůči našim posádkám velmi nepříjemná," uzavřela popis nepříjemného případu mluvčí.