Vše vyplynulo na povrch ve čtvrtek při domovní prohlídce teplického bytu Maveva. "Manželka Mavevy jako svědkyně domovní prohlídky do protokolu uvedla, že policisté ÚOOZ organizovali výlety Mavevy mimo věznici na schůzky s ní a řekla jména těchto policistů z ÚOOZ.

Dále uvedla, že Mavevu policisté zpracovávali, aby vypovídal, jak si policie přeje, a slíbili mu za vstřícnost, že zajistí jeho propuštění po odpykání poloviny trestu," řekl Právu advokát Julius Kramarič, který v kauze zmizení otce Krejčíře obhajuje majitele příbramského klubu Marila Jaroslava Starku.

Kramarič upozornil, že Mavevova manželka dokonce uvedla, že jí chodily faktury za věci, které si Maveva prostřednictvím internetu objednával z vězení. Prohlídka Mavevova bytu nebyla jediná. Advokát Vladimír Vaněk Právo upozornil, že probíhala další domovní prohlídka nedaleko Teplic v domě Kamily Matuszové.

"Důvodem bylo, že dcera paní Matuszové měla prostřednictvím počítače komunikovat s Mavevem v době. kdy byl ve výkonu trestu. Mavevovi by měl trest vypršet za tři roky.