"Manžel právě vstoupil do věznice," informovala Právo Markéta Srbová, manželka Karla Srby. Ten tak dodržel termín 22:00, do kterého se měl do nápravného zařízení vrátit.

Návrat potvrdil i mluvčí vězeňské služby Robert Káčer, podle kterého Srba dodržel stanovený limit a jeho návrat proběhl v pořádku.

Podle informací Práva čekali na Srbu před vchodem do věznice novináři, kterým se chtěl vyhnout. Podle slov manželky dokonce uvažoval o tom, že přeleze plot.

Postup ředitele věznice prošetřuje ředitelství

Srba úspěšně zažádal o přerušení trestu na jeden týden. Dočasný pobyt na svobodě využil k mimo jiné k účasti na oslavě sedmdesátých narozenin předsedy Jazzové sekce Karla Srpa.

Generální ředitelství vězeňské služby zjišťuje, zda ředitel věznice v Ostrově nad Ohří, kde si Srba svůj trest odpykává, neporušil zákon nebo interní předpisy, když Srbu na týden z vězení pustil. Výsledky by měly být známy koncem týdne.

Srba si trest odpykává ve věznici s mírnějším režimem. V dovolání k Nejvyššímu soudu si stěžuje, že jeho délka je nepřiměřená. Kromě přípravy vraždy novinářky Sabiny Slonkové policie Srbu spolu s jeho spolupracovnicí Evou Tomšovicovou stíhala ještě ve třech korupčních kauzách spojených s jeho působením na ministerstvu. Naposledy soud Srbu zprostil v červnu obžaloby.