"Znalecké zkoumání jednoznačně vyloučilo přítomnost nějaké omamné či psychotropní látky v nalezené ampulce," řekla v úterý olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová. ¨

Sama herečka už dříve poznamenala, že se "nejedná o drogu, nýbrž zřejmě o vodní kámen".

Dolejšová uvedla, že neví, co v lahvičce skutečně bylo. "Expertíza byla zaměřena jen na to, aby prokázala či vyloučila přítomnost drogy," vysvětlila.

Přítomnost drog znalci nezjistili ani v hereččině krvi, ve které ale naměřili 0,2 promile alkoholu. Naměřená hodnota odpovídá vypití asi jednoho piva.

Policie zatím nezačala Poullainovou stíhat, podezírá ji však z trestného činu ublížení na zdraví. Herečka francouzského původu totiž již krátce po nehodě přiznala, že na kruhový objezd vjela rychle. Zpočátku také tvrdila, že ji selhal brzdový systém. "Znalci vyloučili technickou závadu na voze," sdělila už včera mluvčí Dolejšová.

Zraněný pár stále leží v nemocnici

Nehoda se stala v polovině července v Olomouci na rondelu u jednoho z místních hypermarketů. Poullainová se svým vozem Ford Galaxy nedala přednost v jízdě a vjela ve velké rychlosti na kruhový objezd, kde se srazila s projíždějícím Renaultem Clio. Řidič renaultu utrpěl vážné poranění pánve a nyní se zotavuje z druhé operace kyčle. Jeho spolujezdkyně se léčí z poranění jater. Poullainová z nehody vyvázla s otřesem mozku po nárazu do airbagu.