Znalci naopak neshledali v krvi herečky omamné a psychotropní látky a drogy prozatím nenalezli ani v lahvičce uschované ve vycházkové holi, kterou měla v autě. Technickou závadu na voze znalci vyloučili.

"Znalecké zkoumání obsahu lahvičky nevykazuje, že by v ní byla droga. Znalec však ještě provádí dílčí analýzy, jejichž výsledky mají být známy nejdříve v úterý," uvedla Dolejšová.

Obsah podezřelé lahvičky je stále neznámý

Poullainová havarovala na kruhovém objezdu v Olomouci, kde narazila do před ní jedoucího osobního auta. Při nehodě v něm byl těžce zraněn pár mladých lidí. Herečka utrpěla otřes mozku.

Poullainová začala čelit spekulacím, že v autě vezla drogy, když policisté objevili v její vycházkové holi lahvičku s bílým práškem. Obsah ampulky je už dva týdny zkoumán v laboratoři. Herečka odmítá, že by šlo o drogu.

Zatím nebyla ani z ničeho obviněna. Je však podezřelá ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví. Pokud by se její vina prokázala, hrozilo by jí až pět let vězení. "Trestní stíhání bude zahájeno, jakmile budou známy výsledky všech expertíz," dodala Dolejšová.