"Kolem 11 hodin začal být cítit kouř. Když hasiči přijeli na místo, zjistili, že jsou vypáčené tři hokejové šatny A mužstva, kde neznámý žhář rozlil hořlavinu a zapálil. Plamenem bylo zasaženo vnitřní vybavení šaten včetně lina na zemi," řekl policista, který má o případu informace.

Šéf klatovských hasičů Jan Rayser událost potvrdil. "Oheň se podařilo dostat pod kontrolu ještě dříve, než se stačil rozšířit například do strojovny, kde by mohlo dojít k úniku jedovatého čpavku, který se používá k chlazení," dodal Rayser.

Stadion spravují Technické služby města Klatovy. Jejich ředitel Jiří Pour uvedl, že škody zatím přesně vyčíslené nemá. "Šatny jsou ohořelé, bude se muset vymalovat. Nedokážu to teď odhadnout," uvedl. Vzápětí dodal, že ho událost překvapila.

"To bych nečekal. Za týden začíná sezóna, uvidíme jak se to dál vyvine," uzavřel. Prezident klatovského hokejového klubu Václav Šimek řekl, že jde o záměrný útok, který má klub hrající v třetí nejvyšší hokejové soutěži poškodit.

"Před třemi týdny jsem dostal anonym, kde mi je vyhrožováno, že když neodstoupím, tak se mi něco stane. Nebral jsem to dosud nijak vážně, ale teď je situace jiná. Ve hře je nyní i bezpečnost hráčů. Zvažujeme, jestli neodstoupíme ze soutěže. Mám taky doma malou dcerku, takže bych byl nerad, kdyby se jí něco stalo," pokračoval Šimek.

Kdo by mohl být za žhářským útokem prezident klubu netuší. "Několik hráčů jsme vyhodili z kádru a těžce to nesli. Je to ale pouze moje spekulace," naznačil možný směr vyšetřování.