Nižší instance přitom poslala v květnu 26letého Miloslava Kasla za usmrcení chataře na 15 let za mříže, jeho o rok staršího komplice Petra Reže na 14 let, protože ho uznala vinným jen z loupeže.

Mrtvého našel syn

Odsouzení si oběť vyhlédli na nádraží v Pňovanech po mnoha hodinách strávených v restauracích. Chatař, kterého oba napadli a surově zbili, vystoupil jako jediný z vlaku.

Napadený zemřel na místě na poranění mozku. Útočníci mu odcizili zlatý prsten, řetízek s přívěskem a peníze. Škoda činila přes 7000 korun. Mrtvého muže našel jeho syn. Vydal se ho hledat, když na chatu nedorazil.

Násilníci již byli několikrát odsouzeni

Při vyměření délky trestu odvolací soud vycházel zejména z toho, že dvojice svou oběť zabila velmi brutálním způsobem. "Poškozený byl ukopán a utlučen. Podle znalců měl na sobě zranění, která jsou běžná při vážných dopravních nehodách," konstatoval předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička.

Soud rovněž přihlédl k tomu, že oba útočníci byli v minulosti již vícekrát soudně trestáni, a to i za násilnou kriminalitu. Psychologové navíc označili možnost jejich nápravy za obzvlášť ztíženou.