Jak Právo informoval Udo Ertner z trutnovského policejního ředitelství, smíšená čtyřčlenná hlídka dopravního inspektorátu z Trutnova a obvodního policejního oddělení ve Vrchlabí prováděla silniční kontrolu dodržování povolené rychlosti na vrchlabské Horské ulici.

"Asi o půl třetí odpoledne tam projížděl jednadvacetiletý motocyklista a hlídka mu radarem naměřila rychlost 135 kilometrů v hodině. Policista se jej proto pokoušel zastavit, ale řidič na včasné a zřetelné znamení nereagoval a ve vysoké rychlosti do policisty narazil," sdělil Ertner.

Zraněného muže převezla záchranka do nemocnice ve Vrchlabí, kde se podrobil operaci. Je i nadále hospitalizován a není vyloučeno, že jeho zranění budou mít trvalé následky i vliv na jeho další působení u policie.

Motorkář nebyl opilý

Řidič po srážce z motocyklu spadl, ale neutrpěl téměř žádná zranění. Hlídka u něho provedla dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem.

"Případ šetříme a zjišťujeme, zda mladík nenaplnil skutkovou podstatu trestného činu. Za zmínku stojí fakt, že tato lokalita byla vytipována k silničním kontrolám ve spolupráci s místními občany. Jedná se o hustě zastavěnou oblast se sítí služeb, kde je i mateřská škola, a řidiči tam příliš často nedodržují povolenou rychlost," dodal Ertner.

Není to první případ v okrese

V okrese Trutnov zemřel policista při dopravní kontrole na podzim roku 2004. Ve Svobodě nad Úpou stavěla dvoučlenná hlídka automobil Honda Civic, který řídil opilý Zdeněk Motejlek. Jeden z policistů stačil před rozjetým autem uskočit, ale osmatřicetiletého Karla Ulmana vůz srazil. Policista zemřel v důsledku rozsáhlých zranění, která při střetu utrpěl.

Krajský soud v Hradci Králové poslal předloni Motejlka do vězení na 12 let za vraždu. Vrchní soud však konstatoval, že o vraždu nešlo, ale pouze o útok na veřejného činitele s nedbalostním zaviněním smrti a Motejlkovi byl trest snížen na deset a půl roku.