Nehoda se stala kolem páté hodiny ráno. Ve služebním vozu Škoda Fabie combi přejížděli čtyři policisté z Chebu do Plzně. Za obcí Sulislav zřejmě najeli na kraj silnice, který se pod autem utrhl. Auto sjelo do příkopu, kde narazilo do betonového můstku.

Mrtvého sedmapadesátiletého policistu vyprošťovali hasiči už bez známek života. Byl ale připoután. Zbylí tři policisté byli zraněni, jeden těžce.

Mluvčí plzeňských hasičů František Vaško uvedl, že z vozu se po nehodě kouřilo. "Řidič autobusu, který jel kolem, se snažil vůz uhasit ručním hasícím přístrojem, takže hasiči pak jen auto ochlazovali," řekl.

Policie bližší informace k nehodě policejního vozu nesdělila. Příčinu neštěstí i míru zavinění už začala vyšetřovat Inspekce ministra vnitra. "V tuto chvíli nelze k nehodě sdělit žádné podrobnější informace," doplnila mluvčí policie Jana Václavová.

"Muž s těžkým zraněním je ve vážném stavu, léčení bude dlouhodobé," informovala odpoledne mluvčí fakultní nemocnice Renáta Jenčíková. V nemocnici zůstávají i dva lehce zranění účastníci nehody.