"Velitel zasahující policejní hlídky byl postaven do doby vyřešení případu mimo službu. Případ si převzala Inspekce ministra vnitra. Policista je podezřelý ze spáchání trestného činu," uvedla pro Novinky mluvčí policie na Praze - venkov Jana Žďárská.

Povinnost policistů provést u účastníků dopravní nehody orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu je dána závazným pokynem policejního prezidenta.

Podle Langera je kauza podivná

Ministr vnitra Ivan Langer (ODS) řekl, že případ musí být rychle a důsledně vyšetřen. "Budu trvat, když se zjistí pochybení policistů, na nekompromisním potrestání," uvedl. Dodal, že jasno chce mít do konce příštího týdne. Kauza je podle něj "velmi podivná".

Na dotaz, zda je možné, že policisté zfalšovali policejní protokol, řekl, že o těchto spekulacích ví, ale nechce se k nim teď vyjadřovat. Reagoval tak na informace, podle nichž nadřízený policistů uvedl, že v protokolu je záznam o dechové zkoušce na alkohol a podle tohoto záznamu nikdo z účastníků nehody nepil.

TV Nova ve čtvrtek informovala, že Košťál pil před jízdou alkohol na odpolední tiskové konferenci. Fotbalový boss to však popírá s tím, že si sklenkou s alkoholem pouze přiťuknul. Nehoda se stala ve Vestci u Prahy. Košťál byl údajně viníkem srážky tří aut.  [celá zpráva]

U Vestce popojížděla kolona vozidel. Košťál pravděpodobně nestačil ubrzdit svůj vůz a narazil do auta, které vrazilo do dalšího vozu.

"Policisté nedali dýchnout nikomu. Vyřešili to jako malou dopravní nehodu. Zaplatil jsem na místě 2 000 korun pokuty a posádce nejvíc poškozeného vozu jsem uhradil odtahovou službu. Nikomu se nic nestalo. Po čtyřech hodinách jsme se rozjeli. Nestihl jsem kvůli tomu oslavu s rodinou. S alkoholem jsem nikdy neměl problém," řekl Právu ve čtvrtek večer Vlastimil Košťál.