Incident se stal na zahradě a v kuchyni domku, kde spolu muži žili a často popíjeli alkohol. Psa majitel na známého poštval se slovy: Rocky, vem si ho!

Juru musel německý ovčák podle odhadu znalce napadat nejméně deset minut, přičemž ho pokousal prakticky po celém těle. Na levém stehně mu prokousl velkou žílu a muž nakonec vykrvácel.

Sobol navíc zraněnému muži neposkytl pomoc. "Pokud by muži byla včas poskytnuta lékařská pomoc, tak by jeho život mohl být zachráněn a zranění nemusela být smrtelná," řekl soudce Ivan Málek.

Z Rockyho se stal služební pes

Soud při svém rozhodování vycházel především z výpovědí svědků a z toho, že na tlamě psa byla objevena krev shodná s krví napadeného muže. Rockyho si nakonec vzal do péče Jan Benč z Bruntálu, který pro městskou policii cvičí služební psy. Podle jeho mínění nebyl tehdy roční pes mohutným zvířetem a neprojevovalo se u něj ani zvlášť agresivní chování.

Sobol, kterého soud za ublížení na zdraví z následkem smrti poslal do věznice se zvýšenou ostrahou, byl v minulosti již několikrát souzen, například za loupež či krádež. Obhájce i státní zástupce si ponechali zákonnou lhůtu na případné odvolání.