Pálka je totiž přeřadil do nižších funkcí, ale oznámil jim to až šest týdnů po jejich odchodu od policie.

"Dnes jsem to dal na poštu. K vyšetřování trestných činů policistů je příslušná Inspekce ministra vnitra, takže jsem to adresoval jí s tím, že kopii jsem dal na vědomí Obvodní státnímu zastupitelství pro Prahu 1," řekl Hádek ČTK.

Ministr vnitra Stanislav Gross kauzu veřejně označil za pouhou administrativní chybu.

Oba kritizovali poměry v policii

Někdejší ředitel zaniklého Úřadu finanční kriminality a ochrany státu Pavlík a jeho podřízený Hádek byli po reorganizaci policie převedeni na oddělení hospodářské kriminality policejního prezidia. Rozhodli se proto odejít od policie, dostali odstupné a našli si práci v jedné z pražských advokátních kanceláří. Oba při svém odchodu do civilu otevřeně kritizovali poměry v policii.

Před několika dny se z dopisu datovaného 3. července dozvěděli, že od 15. března byli jmenováni do platově nižších funkcí, než které ve skutečnosti zastávali. Bývalí vyšetřovatelé tvrdí, že o této změně byli informováni až šest týdnů po svém odchodu od policie. Kdyby mělo rozhodnutí o nižším zařazení obou vyšetřovatelů platit, Pavlík by vracel asi 50 000 korun a Hádek zhruba polovinu této částky.