"Jeden z občanů ohlásil policistům kolem půl jedenácté večer, že hoří v paneláku v ulici Pod Moravií. Policisté okamžitě předali oznámení hasičům a záchranné službě," uvedla mluvčí severomoravské policie Soňa Bradáčová.

Krátce na to musela více než stovka obyvatel narychlo opustit své domovy. Oheň, který podle zjištění hasičů vznikl v rozvodně elektrického proudu ve sklepě a šachtou se dostal až do devátého patra, způsobil, že byly chodby i byty zavaleny dýmem.

"Lékaři ošetřili devět osob. Dva lidé, kteří se nadýchali zplodin, byli převezeni do nemocnice. Kouře se nadýchal i jeden z hasičů," řekla dál mluvčí.

Azyl našli ve škole

Hasičům se podařilo oheň lokalizovat a uhasit. Lidé se zatím nemohou vrátit do svých bytů, protože panelák se nejdříve musí vyvětrat. Evakuovaní proto dočasně našli azyl v místní základní škole.

"Hmotná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun. Tato částka ale není konečná, může se po ohledání místa a vyčíslení škod samotnými nájemníky změnit," pokračovala Bradáčová.

Spáleniště ještě musí podrobně prohledat hasičský vyšetřovatel, aby určil přesnou příčinu vzniku požáru. "Nejpravděpodobnější verzí se jeví závada na elektroinstalaci," dodala.