Skutečnost, že se policie souvislostí mezi případy Anny a Karolíny vážně zabývá, potvrdila Právu v pátek mluvčí jihomoravské policie Jana Šípková. "Tým kriminalistů informací o možné spojitosti disponuje a bude s ní dále pracovat. To je vše, co vám mohu říci," řekla Šípková.

V rámci pátrání po Anně provedli policisté v noci na pátek několik domovních prohlídek, mezi jinými prohledali také byt novináře Jakuba Patočky. [celá zpráva]

Matka ztracené Karolíny Plané Bohdana Sysalová tvrdí v pátečním vydání deníku Právo, že souvislost mezi oběma případy ji napadla hned ve chvíli, kdy média informovala o případu Aničky, dívky s neznámou totožností.

Vypadají na fotografiích podobně, mají světle hnědé vlasy, široká ústa a odpovídá i věk - pokud by Karolínka žila, bylo by jí teď čtrnáct let. "Za tak dlouhou dobu se děti hodně změní," řekla Právu matka, která svou dceru dosud považovala za mrtvou a nyní ji svitla nová naděje.

Tělo se nikdy nenašlo

Jaroslav Planý, který byl odsouzen v roce 2000 za vraždu Karolíny a dodnes sedí v mírovské věznici, nikdy nepřiznal vinu a tvrdí, že dcera byla unesena.

Karolínku odvezl Planý z domu začátkem září 1996 v den jejích čtvrtých narozenin. Odjel s ní z Krnova a od té doby ji nikdo neviděl. Planý tvrdil, že vzal do auta neznámého stopaře, který ho ale omráčil a když se probral, byl pryč i s dcerou.

Soudy mu ale neuvěřily a na základě nepřímých důkazů ho uznaly vinným z vraždy. Policisté se domnívali, že Karolínku zavraždil a někde zakopal.