Policie potvrdila, že výpovědi nejsou podvrh a chlapec skutečně řekl, co je v nich uvedeno. Policista z Brna-venkov Jaromír Novotný TV Nova v neděli řekl, že únik možná není od policie. Jeden z dokumentů prý policisté vůbec neměli k dispozici a kopie dalšího nepochází od nich. Mohla je prý veřejnosti poskytnou osoba, která po výslechu dostala jeho kopii.

Ven téměř vůbec nechodil

Ondřej popisuje, že ho matka svazovala v komoře, odkud téměř nevycházel. V místnosti bez oken ho navštěvovala i jeho teta. Podle výpovědi dítě vnímalo chování matky jako samozřejmé. Trestala ho prý za to, že zlobí.

V posteli prý Ondřej spal, jen když byl nemocný, jinak lehával na zemi na betonu nebo na kartónech. Navíc uvedl, že byl v podobné komoře zavírán už dříve v brněnském bytě a dokonce v Domě dětí a mládeže v Brně-Komárově, kde jeho teta Kateřina Mauerová pracuje.

"Údajný podíl Kateřina Mauerové na chlapcově týrání se prověřuje," uvedl policejní mluvčí pro Brno-venkov.

"Teta Katka za mnou chodívala do komory, byl jsem nahatý. Ani Katce jsem neříkal, že je mi zima. Katka se mnou nebyla, když jsem byl svázaný," uvedl chlapec v policejní výpovědi.

Mauerová se nařčení brání

Komora podle rodiny původně sloužila jako chlapcův druhý pokoj. "Jsem přesvědčená, že v Ondrově výpovědi nesouhlasí velké množství věcí a že se to podaří doložit," řekla Kateřina Mauerová.

Ondřejova matka Klára se před půl rokem rozvedla, studovala a starala se o tři děti. Příbuzní jí nabízeli pomoc, ona ji ale odmítala. Matka prý v minulých dnech využila pomoc pracovníků brněnského krizového centra.

Po Anně policisté stále pátrají

Kriminalisté stále hledají třináctiletou Annu, která v sobotu utekla z dětského centra Klokánek. Vyhlásili po ní celostátní pátrání. Dívka trpí těžkou sociální fobií s prvky autismu a je silně fixovaná na své blízké. Policisté prošetřuje i možnost, že dívku někdo unesl. [celá zpráva]

Pohřešovaná dívka se svou opatrovnicí. Foto: Policie ČR

Navíc policie musí zjistit totožnost dívky. O ní se předpokládalo, že je s rodinou příbuzná. Ondřejova matka ale žádala o její svěření po péče. O dívku se předtím starala její matka, tedy Ondřejova babička. U ní dívka před zhruba deseti lety zůstala poté, kdy se k ní její rodiče, kterým ji hlídala, přestali hlásit.