"Otrávil se doma léky. Dopis na rozloučenou nezanechal," potvrdila mluvčí hradišťské policie Jitka Zámečníková, podle níž se muž při výslechu choval naprosto normálně a s vyšetřovateli bez problémů spolupracoval.

Muž se podle zjištění Práva předávkoval léky, když zůstal sám doma. Využil času, kdy syn odvážel matku na plánovanou operaci do nemocnice. Když se vrátil z nemocnice, našel otce již mrtvého.

Sousedé: léčil se s nervy

Nečekaná dohra případu místní obyvatele šokovala. "Pro všechny bylo překvapení už to, že poničil ten autobus. Pár let byl nezaměstnaný, říká se, že se kdysi léčil s nervy, ale nikdy se nechoval agresivně ani násilnicky. Jen když se víc napil, míval divné stavy. To byl asi i důvod, proč mu najednou začal vadit ten autobus zaparkovaný u jeho domu," svěřil se Právu jeden z obyvatel Hrozenkova. Podle něj muž nevítanou publicitu po útoku na autobus těžce nesl.

"Máme v obci pár problémových lidí, ale zrovna on k nim nepatřil. Pokud vím, byl se po incidentu omluvit rodině řidiče autobusu i hradišťské ČSAD, kde slíbil, že škodu uhradí," uvedl starosta obce Milan Vaculík (KDU-ČSL).

Policie: syn se na střelbě nepodílel

Muž byl stíhán za to, že bez zjevného důvodu rozbil a podomácku vyrobenou zbraní rozstřílel sedm bočních a zadní okno autobusu. Poškodil také pneumatiky a karoserii a způsobil škodu za 50 tisíc korun. Když ho policisté zadrželi, našli u něj doma navíc černou pálenici a pár součástek na výrobu zbraní. Byl proto kromě poškozování cizí věci obviněn i z nedovolené výroby lihu a nedovoleného ozbrojování, za což mu hrozil až rok vězení.

Policisté původně z podílu na vandalském útoku podezírali i 18letého syna. Ten byl nakonec obviněn jen v souvislosti s nálezem černé pálenice z nedovolené výroby lihu.