Zřejmě nejzávažnější nehoda se stala v noci na neděli na Chebsku, kde zemřeli tři mladí lidé. Opilý 38letý řidič peugeotu začal za obcí Dolní Dvory předjíždět přes podélnou souvislou čáru. "Nezvládl řízení, vjel mimo vozovku a několikrát se s vozidlem přetočil přes střechu. Na místě zahynuli tři spolujezdci ve věku 21, 23 a 26 let," sdělila v pondělí mluvčí západočeské policie Helena Malotinská. Řidič vyvázl se šrámy a odřeninami. Policisté jej začali stíhat pro trestné činy ublížení na zdraví a ohrožování pod vlivem návykové látky. Při dechové zkoušce mu naměřili 1,34 promile alkoholu.

Další mladý život si vyžádala nehoda na Plzeňsku. Dvaadvacetiletý řidič škodovky dostal také v noci na neděli na silnici mezi obcemi Šťáhlavy a Nezvěstice smyk a s autem se převrátil do příkopu. Jeho devatenáctiletý spolujezdec zemřel na místě, pokračovala Malotinská.

Smutek sportovního světa

Neméně tragická je nehoda z nedělního rána, při které zemřeli dva nadějní sportovci. Kanoista Přemysl Vlk skonal na místě neštěstí nedaleko Čísovic u Prahy. Ve felicii, která najela přímo do stromu se nacházel také deblkanoista Daniel Vladař. Ten boj o svůj život prohrál o několik hodin později v nemocnici, kam by ve vážném stavu převezen. Policie zatím nepotvrdila, zda i zde hrál svou roli alkohol.

Řídil opilý a bez oprávnění

Také severomoravská policie informovala o mrtvých na silnicích. "Jednapadesátiletý řidič felicie najel včera večer ze zatím neznámých příčin do před ním jedoucí hondy na Frýdecko-místecku. Při srážce byl těžce zraněn 57letý řidič hondy, který dnes v noci svým zraněním podlehl," řekla policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Zároveň zveřejnila případ 19letého řidiče, který naboural v sobotu se škodovkou v Bohumíně. Mladík, který způsobil těžká zranění třem lidem, včetně devítileté dívky a lehká zranění dalšího čtyřletého dítěte, řídil nejen v opilosti, ale také bez řidičského oprávnění.

Neštěstí na Pardubicku

Do statistik úmrtnosti se zapsala také nedělní nehoda na Pardubicku, kde se řidič nákladního auta čelně srazil s protijedoucím fiatem. Sám byl stejně jako spolujezdec z osobního auta těžce raněn. Jeho devatenáctiletá známá srážku zaplatila životem, uvedla mluvčí východočeské policie Marie Kotková.

O den dříve zemřel na pardubických silnicích 24letý motorkář, dodala Kotková.