Příslušníci dopravní policie jeli přes Markovice (část Chrudimi) směrem od Heřmanova Městce. Nezvládli pravotočivou zatáčku při rychlosti, kterou místní lidé odhadují na 100 kmh. Narazili do obrubníku mostku a auto se převrátilo, nepřipoutaní policisté okamžitě zemřeli.

Policejní vůz prý spěchal k nehodě na kruhovém objezdu v Chrudimi. Silnice je uzavřená a bude ještě zhruba dvě hodiny neprůjezdná. Pohřební služba odvezla těla mrtvých, vyšetřování pokračuje. 

Nehody policistů končí často tragicky

Smrt policistů v dopravních kolizích není nic výjimečného. Za poslední léta zemřely desítky mužů a žen ve službě. Např. v roce 2002 při srážce dvou vozů u Milína na Příbramsku zemřel policista ve služební felicii a jeho dva kolegové byli těžce zraněni. Ve Velké Polomi na Opavsku nepřežil nehodu policista, který mířil do Ostravy na noční směnu. Do jeho jízdního pruhu vjel jiný řidič. Stejného roku v Praze porazila tramvaj pětadvacetiletou policistku, která právě šetřila dopravní nehodu na Hlávkově mostě. Druhý den žena těžkým zraněním podlehla.

V roce 2003 zemřel policista v Praze 8. Před sjezdem k Březiněvsi do jeho wartburgu narazil vůz Opel Omega. Wartburg se poté vznítil a muž v něm uhořel. V srpnu šumperský policejní ředitel František Záhora zahynul při dopravní nehodě u Želechovic na Olomoucku a nedlouho potom zemřela policistka nedaleko hraničního přechodu Studánky na Českokrumlovsku. V říjnu v Českém Těšíně na Karvinsku při srážce s opilým řidičem mercedesu zemřeli tři policisté. Policejní vozidlo letělo vzduchem 30 metrů, než narazilo do stromu.