Při evakuaci magistrátní budovy nebyl nikdo zraněn, zásah si vyžádal nasazení desítek policistů a pyrotechniků. Kvůli vymezení bezpečnostní zóny kolem objektu bylo rušné Malinovského náměstí v Brně uzavřeno. Kolem neprojížděly tramvaje ani autobusy. [celá zpráva]

Neznámý člověk nechal kufřík loni v dubnu v úschovně na hlavním nádraží v Brně. Několikrát zavazadlo kontroloval a předplácel úschovné na další měsíce, naposledy v srpnu. Pak už se ke schránce nevrátil a kufřík tak skončil na magistrátu. Úředníci ho koncem letošního března otevřeli, aby zjistili, kdo je majitelem. Pak přivolali policii.

Identifikační portrét muže, který uložil kufřík do úschovy.

Podle Romana Čecha z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu byl výbušný systém vyroben odborně. Kriminalisté na základě výpovědí svědků sestavili portrét člověka, který zavazadlo na nádraží nechal.

Jde o muže ve věku 50 až 55 let, jenž hovořil plynně slovensky. To ale nemusí nutně znamenat, že je Slovák. Je zhruba 190 centimetrů vysoký, má robustní sportovní postavu, byl oholen a působil upraveným a čistým dojmem. Měl krátké světlehnědé prošedivělé vlasy. U sebe měl příruční taštičku s poutkem.