Neštěstí se stalo kolem jedné hodiny odpoledne. "Záchranáři resuscitovali chlapce bezmála hodinu, ale bohužel se nepodařilo obnovit jeho základní životní funkce. Lékař byl nucen konstatovat pacientovu smrt," sdělila mluvčí středočeské záchranky Nina Šeblová.

Podle záznamů hlídací kamery se neštěstí stalo na atrakci space bowl bez cizího zavinění, uvedla mluvčí. Na téže atrakci před dvěma lety utonul jedenáctiletý chlapec. Atrakce je přístupná až od 12 let. Po dnešním neštěstí se primátor Dan Jiránek podle mluvčí magistrátu Petry Kučerové nechal slyšet, že atrakce bude zrušena.

Space bowl je tobogán zakončený velkým trychtýřem, ve kterém návštěvník chvíli krouží, než spadne do vody. Voda v bazénu je v těchto místech poměrně hluboká a lidé by odtud po dopadu měli hned odplavat, aby na ně nespadli jiní. Po předchozím neštěstí nechal provozovatel akvaparku, společnost Sportovní areály města Kladna (SAMK), do těchto míst instalovat hlídací kamery.

SAMK spravuje zhruba 20 sportovních zařízení v Kladně, jediným ziskovým je akvapark, který byl otevřen v roce 2004. Zatímco v roce 2004 měl zisk 1,5 milionu korun, o rok později vydělal půl milionu korun. Velkou návštěvnost zde zaznamenali v loňském i letošním roce, hospodářský zisk zatím společnost neoznámila. Průměrná týdenní návštěvnost se pohybuje kolem 5500 lidí.