Tlustý však telefonicky požádal, aby bylo líčení odročeno na září, sdělil před začátkem soudu mluvčí Martin Valehrach s tím, že mu bylo vyhověno. Neuvedl ovšem důvod, kterým soud přesvědčil.

Uražený poslanec

Skandál propukl letos v únoru, kdy Tlustý při jednání sněmovny oznámil, že byl odposloucháván. Uvedl, že do hlasové schránky jeho mobilního telefonu mu někdo poslal nahrávku rozhovoru, který vedl ve své poslanecké kanceláři v Rakovníku. Podobné případy krátce poté oznámili další dva poslanci ODS Jan Klas a Zdeňka Horníková.

Tlustý se domnívá, že utrpěl újmu nepožadovaným zřízením hlasové schránky, zasláním hlasové zprávy od nezjištěného odesilatele, umožněním přístupu třetí osoby a vymazáním zprávy. Cítí se také dotčen výroky mluvčího operátora Jana Kučmáše, který naznačil, že si Tlustý mohl záznam ze svého jednání omylem nahrát do hlasové schránky sám.

Tlustý chce, aby soud označil počínání Eurotelu za neoprávněný zásah do jeho osobnostní sféry. Podle některých informací chtěl původně Tlustý žalovat společnost Eurotel o odškodné ve výši pět miliónů korun, ale od takového úmyslu nakonec upustil.