Do domku sedmaosmdesátileté důchodkyně se muži vloupali podle obžaloby před šesti lety v létě. Byli přesvědčeni, že má žena schované své celoživotní úspory. Spící stařenka se však při večerním vloupání probudila. Při útoku, kdy ji muži dusili polštářem, žena zemřela. Bezvládné tělo položili pachatelé u postele na zem a přikryli ho dekami. V domku pak našli jen malou hotovost.

Pitva prokázala, že žena dostala při dušení infarkt, jemuž záhy podlehla. Obhajoba Hoštického a Toubka na to poukazovala s tím, že dvojice přímo nezavinila smrt seniorky. Poté, co padl první rozsudek v kauze, vrchní soud nařídil, aby brněnský krajský soud ještě podrobněji zkoumal příčiny smrti důchodkyně.

Shazují vinu jeden na druhého

Soud proto nechal vypracovat nový znalecký posudek, z něhož jasně vyplývá, že oběť zemřela v důsledku cizího zavinění, řekla novinářům po vynesení rozsudku žalobkyně Ludmila Doležalová. S výší trestu pro muže je spokojena. Vzdala se práva na odvolání.

Zoubek tvrdí, že na místě činu nebyl. Nedokáže ale říci, kde se v době činu nacházel. Hoštický uvádí, že vraždil Zoubek. Oba z vraždy usvědčily nejen důkazy, ale i bývalá přítelkyně Hoštického Markéta Štekrová. Soudu řekla, že jí bývalý partner sám prozradil okolnosti vraždy. Uvedl prý, že seniorku zadusili společně.