"Stihla jsem ještě nenápadně stisknout nouzové tlačítko na bezpečnostní agenturu. Lupič křičel, ať se nesnažím nikam telefonovat. Zapnutý mobil, z kterého jsem se synem telefonovala, jsem položila na pult, aniž bych přerušila hovor, a syn tak všechno slyšel. Naštěstí si toho lupič nevšiml. Kdo ví, co by jinak udělal," líčila v pondělí Právu Ludmila O.

"Syn mi pak říkal, že si nejdřív myslel, že si dělám legraci. Vše mu došlo, až když slyšel, jak na mě lupič křičí. Předal mobil manželovi a ten pak zavolal policii," popsala událost čerpadlářka, podle níž se syn ze stresujícího zážitku vzpamatovával ještě celý následující den.

Díky tomu, že její manžel neprodleně zatelefonoval na policii, se podařilo pachatele do čtvrt hodiny dopadnout. "Pracovnice benzínky nám dala popis, který jsme si upřesnili ze záznamu z bezpečnostních kamer. Pachatele jsme zadrželi před dvě stě metrů vzdálenou hospodou," uvedl mluvčí zlínské policie Ivo Mitáček.

Ochranka selhala

Policisté lupiče odhalili, přestože se na útěku převlékl a zahodil montérky, které měl na sobě, stejně jako punčochu z obličeje a další věci.

"Hlídka na něj narazila, když vycházel ven z hospody. I když měl jiný batoh, než odpovídal popisu, byl každopádně okamžitě podezřelý," popsal Mitáček.

Dvacetiletý lupič, který je i přes svůj věk stále žákem učiliště, se při zadržení nebránil a k činu se přiznal. Byl obviněn z loupeže, za což mu hrozí až deset let vězení. Je stíhán na svobodě.

Nájemce čerpací stanice netajil své rozčarování z postupu bezpečnostní agentury. I když ji totiž žena přivolala stisknutím nouzového tlačítka, agentura policii nic nenahlásila a její pracovníci přijeli až několik minut po policistech. Pět minut předtím, než byl pachatel dopaden.