Podnikatel přišel při předloňském útoku čtveřice kamarádů v Čepirozích na Mostecku o 35 tisíc eur. "Britové již mají poznatky o místě, kde se dvojice pohybuje. Ve spolupráci s Interpolem budeme usilovat po jejich zatčení o vydání do Česka," doplnil kriminalista, který na případu pracuje.

Pachatelé byli čtyři. Dva zadržela policie na Mostecku, další dva uprchli. Zadržení byli obviněni z loupeže, jsou ve vazbě čekají na soudní líčení. "To se bude týkat i zbylé dvojice, která bude obviněna po návratu do republiky," dodal Krupička.

Útočníci si podle jeho slov vytipovali podnikatele, který dovážel z Německa auta a v Česku s nimi obchodoval. Na odlehlém místě ho napadli dřevěnou tyčí a i když byl obchodník po úderech do hlavy paralyzován, lupiče viděla jeho přítelkyně a popsala je policii. Zranění napadeného muže naštěstí nebyla vážná.

"I když jsme o loupeži měli nějaké informace, zhruba rok nám trvalo sbírání takových důkazů, aby stačily k obvinění pachatelů ve věku 20 a 22 let," dodal Krupička. Celá čtveřice, sympatizující s hnutím skinheads, je policii známá i z několika útoků na Romy.