Člen katarské královské rodiny byl v ČR zatčen v září 2004 [celá zpráva] a následně Obvodním soudem pro Prahu 2 nepravomocně odsouzen na 2,5 roku za sex s mladistvými dívkami. [celá zpráva]

Exministr Němec ale později rozhodl o předání Sáního i jeho případu do vlasti. Katar se tehdy zaručil, že princovo stíhání bude pokračovat a také, že s ČR uzavře dohodu o vydávání osob. Ani k jednomu zatím nedošlo.

Nejprve se čekalo na vyhotovení překladu dvanáctisetstránkového trestního spisu z češtiny do arabštiny, jehož náklady měla hradit katarská strana. Věc se nepohnula ani poté, co úřady spis obdržely. Stále jej studují.

S předáním Sáního nesouhlasila soudkyně v případu Monika Křikavová [celá zpráva], nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová na Němce pro to dokonce podala trestní oznámení. Nejvyšší soud však nakonec potvrdil, že bude Sání předán do Kataru. Ten pak z Česka odletěl v srpnu 2005 [celá zpráva] a po dvou dnech strávených v tamním vězení byl na několikamiliónovou kauci propuštěn na svobodu.