V pozadí útoku jsou podle všeho mimořádně komplikované partnerské vztahy mezi útočníkem a ženou, s níž se rozvádí. Soud totiž určil, že musí platit výživné na oba dospívající syny, z nichž jeden ale údajně není jeho.

"Ten člověk je v tíživé ekonomické situaci a nezvládá to. Kluk, kterého vyženil, je strašný gauner a není divu, že na něj nechce platit. Problém ale je, že v rodném listě je muž uveden jako otec," řekl Právu zdroj, který je s případem obeznámený, ale nechtěl být jmenován.

V silách úředníka přitom nebylo muži pomoci, protože rozhodnutí výživného je výhradně záležitostí soudu. Zoufalý invalidní důchodce si to ale vysvětlit nenechal. Poprvé se do úředníka pustil koncem minulého roku, kdy mu vyhrožoval zastřelením a vykucháním. "Úředník ale incident neoznámil, podařilo se mu ho tehdy uklidnit," řekla mluvčí policie Lucie Zgarbová.

Radnici hlídají střážníci

Ve středu ale muž přišel na radnici znovu a ve stejné kanceláři vytáhl z kapsy vesty bubínkový revolver ráže devět milimetrů. "Zbraní manipuloval a neustále vyhrožoval zastřelením úředníkovi. Přitom stále opakoval i výhrůžky zastřelením dalších osob ze své rodiny i sebe s tím, že je mu všechno jedno. Úředník přivolal k zásahu policii, hlídka podezřelého odzbrojila a převezla na služebnu," dodala policistka.

Vedoucí příslušného oddělení radnice Jiřina Kolářová nechtěla pozadí incidentu vůbec komentovat s tím, že je vázána mlčenlivostí ve vztahu k osobním záležitostem klientů.

"Takto vyhrocenou situaci jsme tady ještě nezažili, ale s útoky verbálního charakteru a s výhrůžkami použití zbraně se tady setkáváme zcela běžně. Naši klienti jsou často ve velmi tíživých životních situacích," řekla s tím, že od incidentu z minulého pátku radnici více hlídají strážníci městské policie.