"Muž si vybíral své oběti podle telefonního seznamu a vycházel z toho, že starší typ jmen mohou mít jen důchodci. Těm zavolal, že je do půl hodiny navštíví a někomu slíbil přeplatek, jinému řekl, že přijde něco proměřit. Pak přišel do bytu a buď vypsal fiktivní poštovní poukázku na vyplacení přeplatku nebo pomocí nabíječky mobilu s diodou předváděl údajně měření," uvedl vedoucí týmu kriminalistů Jindřich Kučera.

Poukázku vždy odnesl

V případě fiktivního měření požádal seniora, ať se dívá, jestli dioda mrká. Přitom chodil po bytě, prohledával skříně a osobní věci. Pokud vypsal poukázku na přeplatek, nechal ji seniorovi prostudovat a sám prohledal byt. Při odchodu poukázku vždy odnesl, aby po něm nic nezůstalo v bytě.

"Při domovní prohlídce jsme našli jak nabíječku s diodou, tak i poukázky. Navíc obviněný muž se ke všemu doznal. Zjistili jsme, že jsme ho stíhali už několikrát za majetkové trestné činy. Naposledy v roce 2005, kdy strkal sirky nebo párátka do zvonků a když se obyvatel bytu šel podívat, kdo to dělá, tak vyběhl do bytu a ten vykradl. Propuštěný byl z výkonu trestu loni v létě," dodal Kučera.

Obviněný muž skončil ve vazbě, kde si počká na soud, který ho může poslat do vězení až na 3 roky.