Ředitel záchranky Moravskoslezského kraje Roman Gřegoř řekl, že posádka dorazila na místo asi o půl čtvrté ráno. Volající do telefonu tvrdil, že pacientka upadla do bezvědomí.

"Bylo to velmi urgentní volání. Lékař ale na místě zjistil, že žena v rámci oslav narozenin nadměrně konzumovala alkohol a je těžce opilá. Když ji chtěl vyhrnout lékař rukáv, aby změřil tlak, bezdůvodně na ni bez výstrahy zaútočil její syn. Zároveň do pokoje přiběhli další lidé a strhla se rvačka," řekl Gřegoř.

Zpátky záchranářům pomohli až policisté

Při útoku se podle něj probrala i pacientka, která se k bití záchranářů přidala. "Byl to velmi brutální útok, řezali je hlava nehlava, při útoku použili i stůl. Záchranářům se naštěstí podařilo ubránit a z pokoje utekli. Pak přivolali policii, s jejíž pomocí se pak vrátili do pokoje pro lékařské vybavení," konstatoval Gřegoř s tím, že jediné štěstí bylo, že záchranáři byli fyzicky velice dobře vybaveni.

"Nedovedu si představit, že by s nimi byla třeba zdravotní sestra," dodal šéf záchranářů. Podle něj jde o nejrazantnější útok na záchranáře na Ostravsku za několik posledních let. Lékař i dva ošetřovatelé jsou nyní s rozsáhlými pohmožděninami na nemocenské.

Případ nyní vyšetřuje policie. "Na místě byla zadržena jak ošetřovaná žena, tak i její syn. Ti byli pro svou podnapilost převezeni na ostravskou záchytku," uvedl mluvčí policie Milan Klézl. Oběma hrozí obvinění z ublížení na zdraví.