Ta šestatřicetiletého Roberta Mirga obvinila z trestných činů týrání svěřené osoby a účasti na sebevraždě. Tachovský soud ho v úterý obžaloby zprostil. "Soud neměl k dispozici takové důkazy, které by jednoznačně svědčily o vině obžalovaného," řekla předsedkyně senátu Michaela Řezníčková.

Stejný soud ale Mirgu před dvěma lety za žalované jednání odsoudil k podmínečnému trestu, odvolací soud ale verdikt zrušil a nařídil případ znovu projednat.

"Podle nadřízeného soudu nemohla být procesně použitelná prvotní výpověď poškozené, podle které ji manžel fyzicky napadal, až ji nakonec slovně dohnal k sebevražednému skoku. Žena poté v průběhu trestního řízení vzala obvinění zpět. Když znalci potvrdili věrohodnost jejího tvrzení, kterým popřela původní výpověď o vině manžela, soudu nezbylo než podezřelého muže obžaloby zprostit," vysvětlila Řezníčková. Státní zástupce se proti osvobozujícímu rozsudku odvolal.

"Opakovaně ji bil, ponižoval ji a nakonec ji vyzval ke skoku z balkonu bytu," citoval z obžaloby tachovský státní zástupce Zbyněk Eger. Teroru ze strany manžela nakonec žena podlehla.

Vše si prý vymyslela

Nejdříve se pokusila podřezat si žíly. Pak ji měl manžel začít ještě více šikanovat a ke skoku ji vyzývat. Žena nakonec z balkonu ve druhém patře domu skutečně skočila.

"Chtěla jsem se manželovi mstít, kvůli dětem. Bránil mi, aby se s nimi stýkala. Psychicky jsem na tom byla dost špatně, tak jsem si řekla, když nebudu mít děti já, tak ani on. Tak jsme si to na něho vymyslela, že mě donutil vyskočit z balkónu. Teď mě z toho trápí svědomí," uvedla Mirgová před soudem.

Teror údajně začal, když se žena muži svěřila, že byla v pubertě znásilněná. "Naštvalo mě, že to přede mnou celou dobu tajila. Cítil jsem se tím zahanben," prohlásil Mirga ale jakékoliv násilí k manželce popřel. Od ní pak odešel a nechal se rozvést.